Kaip nusimegzti E.

IMG_4275.CR2_medium2

P.S. Neliko entuziazmo dar kažką braižyti :)) bet jei kas megztų ir nesuprastų, tada mielai dar pagalvočiau, kaip aiškiau pasakyti. Nors, man atrodo, tereikia pradėti ir tikrai bus aišku. O kol kas naujiena – šiandien šitą megztinį apsirengiau išvirkščią, ir kaip gražiai jis atrodo!! jau nebesu visai tikra, kad geroji pusė gražesnė / vertesnė už išvirkščiąją o:

Megztinis mezgamas ratu, pradedama nuo kaklo ir mezgama žemyn. Naudojau estišką 8/3 (nedažyta šviesiai pilka spalva) ir 8/2 (spalvotą) vilną, rankovėms naudojau dar ir Holst Garn siūlą. Specialiai šiam megztiniui nepirkau nė vieno metro siūlo, viską mezgiau iš namuose prisikaupusių siūlų. Kiek tiksliai siūlų pagal rūšį sunaudojau – nežinau, visas megztinis sveria 388 g.

Kaip megzti papasakosiu tik labai bendrai, be jokių detalių, kad turėtumėte daugiau laisvės interpretacijoms (jeigu kas megztų).

Uždėjau 124 akis, žymekliu pasižymėjau eilės padžią ir eilę ar dvi pamezgiau nespalvotu siūlu (NESPL siūlas). (Spalvotas siūlas bus SPLV siūlas).

Tada 4 eiles (SPLV siūlas) mezgiau taip:

[4 akys megztos SPLV siūlu, 2 anksčiau NESPL siūlu megztos eilės akys nukeliamos, darbinį siūlą laikant už akių] taip kartojau, kol baigėsi eilė. (paprastai sakant – keturios akys išmezgamos, dvi – nukeliamos neišmegztos).

IMG_4571.CR2

(pilkos akys išmegztos, geltonos – nukeltos)

IMG_4572.CR2

IMG_4574.CR2 IMG_4575.CR2

5 eilė (NESLP siūlas):

keturios akys megzamos geromis akimis, dvi anskčiau nukeltos akys mezgamos išvirkščiomis akimis, t. y. 4 geros, 2 išvirkščios akys.

6 eilė (NESPL siūlas):

visos akys mezgamos išvirkščiomis akimis. (tą koriukų įrėminimą galima megzti ir vien geromis akimis, be jokių išvirkščių, šiek tiek kitaip atrodys)

Šias šešias eiles kartojau 5 kartus, akis nukeldama šachmatų tvarka va taip:

IMG_4432.CR2

vėliau, paplatinus:

IMG_4431.CR2

Iš esmės visą spalvotą dalį ir mezgiau tokiu principu, ir kas kažkiek eilių platinau tuos koriukus taip: pradėjusi megzti pirmą eilę SPLV siūlu išmegzdavau vieną akį, tada vieną akį uždėdavau (siūlas ant virbalo, antroj eilėj ta naujoji akis mezgama persukta, kad nebūtų skylės), ir išmegzdavau likusias akis. Pradėjus koriuką platinti į šalis, pridėdama ir papildomai eilių, paprastai po dvi papildomas eiles. Paskutinę eilę SPLV siūlu prieš išmezgant paskutinę koriuko akį reikia įterpti vieną naują akį, kaip ir pirmoje eilėje, tik dabar ne po pirmos akies, bet prieš paskutinę akį. Nors tas akis galima ir savo nuožiūra įterpti, nebūtinai taip, kaip aš dariau, tiesiog ritmui išlaikyti koriukas kaskart platinamas dviem akimis ir ilginamas dviem eilėmis.

Mano platinimo ritmas toks:

[2 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 5 kartus žemyn

[4 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 5 kartus žemyn

[6 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 4 kartus žemyn

[8 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 3 kartus žemyn

[10 koriuko akių + dvi nukeliamos akys] x 5 kartus žemyn

Apskritai reikia platinti savo nuožiūra, pagal savo sudėjimą ir siūlus, čia tikrai nėra visiems atvejams tinkantis rimtas.

Numezgusi žemyn ~36 cm atskyriau akis rankovėms. Atskiriama NESPL siūlu išmezgus visų išvirkščių akių eilę.

Ant naujo valo (galima naudoti siūlą ar kokį kitą senovinį būdą, bet galima nusipirkti kelis papildomus neilgus valus, nusukamais galais, jei nesuvokiate, ką čia sakau, paklauskite Mezgimo zonoje, kai pirksite valus) uždėjau po keturis koriukus (įskaitant tas dvi nukeliamas akis). Primenu, kad eilės pradžios žymeklis žymi centrą nugaroje, tai akis rankovėms stenkitės nuimti taip, kad tas centras ir būtų centre, o ne kur nors arčiau vieno ar kito peties.

Atskyrusi akis rankovėms toliau koriukais mezgiau žemyn tiek, kiek norėjosi. Kai nebesinorėjo, spalvotą siūlą nukirpau ir toliau mezgiau ripsu tik nespalvotu siūlu, kas kokias 3-4 eiles gerų akių eilėse siaurinau kas dešimt akių dvi akis sumegzdama į vieną. Stengiausi, kad tos sumezgamos akys nebūtų vienoje eilėje (žemyn), bet čia jau savo nuožiūra elkitės. Kai megzti atsibodo ir atrodė, kad jau užteks ilgio, baigiau megzti ir nukirpau siūlą :)

Tada ėmiausi rankovių, tiesiog vietoj saugiklių prisukau virbalus ir mezgiau paprastu lygiuoju raštu, bet galimybių megzti tas rankoves – begalės, tai susigalvokit pačios :)

Tarp kitko, šiame megztinyje pažastims nepridėjau papildomų akių, nes būtų susijaukęs raštas, o dėti tiek akių, kad atsirastų dar vienas naujas koriukas, buvo per daug. Bet megzdama pirmą rankovių eilę pridėjau pažastų vietoje priedėjau po 4 ar 6 akis, tiksliai nebeprisimenu, o ir nebus tai naudinga, nes reikia žiūrėti pagal savo mezginį ir apimtis.

Atvirai sakau, aš tiek neaiškaus teksto tikrai neskaityčiau ir mieliau megzčiau visiškai iš galvos :)) bet gal vienam ar dviem žmonėms bus naudinga :)

 Jei kas neaišku (man turbūt viskas būtų neaišku), klauskite komentaruose arba prie kavos :)

20 Comments

2015-10-25 · 17:36

20 responses to “Kaip nusimegzti E.

 1. Bitkresle

  Fantastika.

 2. Elvita

  Dabar jau aiškiau :) mane klaidino, kad ketvirtoje eilėje rašoma, kad 4 ismezgamos, dvi nukeliamos, o pirmame brėžinuke 2ismezgamos ir 2 nukeliamos, todėl ir platinimo eiliškumas nuo 2 prasideda. Niekaip nesupratau iš kur tos dvi akys atsirado :) todėl ir 124 neužteko… Judu toliau, maniškis prasidės didesniais koriukais.
  Iki :)

  • Elvita, man labiausiai ir patinka, kai kiekvienas sau vis kitokį mezga, ne paraidžiui :)

   • Elvita

    Jaučiu artėjančią koriukų manija :)

   • Man ta manija jau nežinau kiek metų :))) nors nesu daug jų mezgusi, geriau pagalvojus. bet kaip man tas raštas patika. o ir variacijų galima visokių, vietoj koriukų gali būti plytos, jeigu į aukštį mažiau eilių. Dar vienas man toks pat topinis raštas: 3 x 2 sumegztos, 6 x 1 megzta, viena uždėta, 3 x 2 sumegztos. Va tas raštas irgi man neišsenkamas lobynas idėjoms

   • Elvita

    dar turiu klausimą :) Didėjant koriukui, tas tarpelis iš dviejų akių, ar su juo reikia ką nors daryti? nes akys labai išsitempia..

    Ačiū

   • Elvita, jo, išsitempia, net labai stipriai, ir net atrodo, kad per stipriai, bet tikrai bus gerai :) nebent jau labai labai išdidintum koriukus, tada gal ir vertėtų dar vieną vienspalvę akį pridėt. Bet jei kokios 10-12 akių į plotį, tai turėtų būti geriau. Paskui drastiškai pablokuosi, turėtų išsitempti gražiai.
    Jei labai abejoji, pabandyk mažutį gabaliuką iš tų pačių siūlų pamegzti dideliais koriais ir pabandyti sudrėkinus pablokuoti

   • jau kai numezgiau šitą antrą megztinį, pagalvojau, kad būtų labai įspūdinga didžiuliai koriai :)

 3. Elvita

  Pas mane iškilo klausimas, nes koriuko nesu mezgusi :)
  Tik prijungus spalvotą siulą eilė prasideda 4 spalvotom ir baigiasi 2 nespalvotom? Man neužsidaro koriukas , susijungia 8 spalvotos.
  Kaip turėtu buti? :) uždėjau 124 akis, man jos nesidalina iš 6 :)

  Ačiū

  • Elvita, nelabai suprantu, bet žie: prijungi spalvotą siūlą, mezg keturias (ar kiek reikia) akis spalvotu siūlu, tada dviejų akių nemezgti, jas tik perkelti ant dešinio virbalo, vėl mezgi keturias spalvotas, vėl dvi perkeli ir taip ratu, tada paskutinės dvi akys turėtų būti ne išmegztos, bet nukeltos. O jei nesidalina, pridėk daugiau akių :)))) aš labai nemoku skaičiuoti, tai galėjau ką ir pagrybauti su skaičiais

   • Elvita

    Panašiai ir galvojau, vadinasi pridėsiu dvi akis.

    Dėkui už greitą atsakymą, virabalai vis dar rankose :)

   • jau ėjau miegot, bet tada pagalvojau, kad istorija zirs galvoj ir geriau jau ją užrašyti, ir nepatingėjau kompą įsijungti :) ir radau tavo ką tik parašytą komentarą :) ačiū, kad pastebėjai, kad akys nesidalina :))

 4. jurga vovere

  oho, ir megztinis naujas dėlei aprašymo, ir puikus koks gavosi!
  Viskas aiškiai aprašyta, nors koriuko nesu mezgus, bet optimistiškai įsivaizduoju, kad jei megzčiau, tai ir gautųsi :)
  Praktinis klausimas: ar tas koriukas siaurina mezginį, t.y. jei apačia (nespalvotas siūlas) būtų tokio pat storumo kaip spalvotas (o ne 3 gijų), tai esant tokiam pat akių skaičiui daugmaž vienodo pločio gautųsi?

  geros dienos!

  • Jurga, į plotį tai tikrai nesiaurina mezginio, bet šiek tiek siaurina į ilgį (ir tai nepriklauso nuo siūlų storio, tik nuo to priklauso, kad tos akys vis nukeliamos neišmegztos, tai šiek tiek ‘sutraukia’). Numezgus ir išplovus reikia gana drastiškai ištampyti mezginį, kad tas koriukas atsiskleistų. O dėl tavo klausimo apie siūlų storį, tai Normalus Žmogus ir būtų naudojęs vienodo storio siūlus :))) aš juos nevienodo storio naudojau tik dėl to, kad tik tokių turėjau namuose :) Vienodo storio siūlai labai gerai tiktų :)

   • jurga vovere

    tai aš jau supratau, kad storesni siūlai buvo naudojami ne todėl, kad tokių reikia, o tiesiog todėl, kad kūrybiški žmonės leidžia sau nestandartinius pasirinkimus. Na, tokio pat storio siūlų neturėjimas nėra jokia kliūtis megzti :) Tik retai kas išdrįsta ir sugeba parinkti tai, kas suskambės.
    Darsyk ačiū už įkvėpimus!

 5. Tikra spalvų terapija rudeniui. Ačiū už aprašymą, beveik nieko nesupratau, bet svarbiausia ne tai, o tai, kad man patinka kūribingi žmonės ir jų išskirtiniai darbai.

  • Vilma, man ir pačiai atrodo neaišku :))) bet čia tikrai taip paprasta tokį numegzti, kad tereikia užsidėti akis ir padėti, o paskui jau viskas savaime eisis :))
   ir aišku, galima visko apie mezgimą klausinėti komentaruose

   • Ne veltui sako: rytas protingesnis už vakarą. Šiandien dar kartą perskaičiau aprašymą ir nepasirodė jau toks nesuprantamas, tik reikia megzti viską iš eilės ir darbo eigoje viskas bus aiškiau. Susiradau AdeLonge baltus ir Noro likučius, dabar visa kūrybianiam procese.

   • Vilma, tikrai, pradėsi ir bus aišku, man ir pačiai tas aprašymas baisiai sudėtingas atrodo :)) galvoju tuoj imtis kepurės tuo raštu, tai bandysiu eigoj pafotografuoti, Tas koriukas labai gražiai (mano akiai) kepurėms tinka :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s