Blog Archives

Va taip įspūdingai žydi klevai

IMG_7759

Advertisements

Leave a comment

2016-04-28 · 11:52

Kaip nusimegzti E.

IMG_4275.CR2_medium2

P.S. Neliko entuziazmo dar kažką braižyti :)) bet jei kas megztų ir nesuprastų, tada mielai dar pagalvočiau, kaip aiškiau pasakyti. Nors, man atrodo, tereikia pradėti ir tikrai bus aišku. O kol kas naujiena – šiandien šitą megztinį apsirengiau išvirkščią, ir kaip gražiai jis atrodo!! jau nebesu visai tikra, kad geroji pusė gražesnė / vertesnė už išvirkščiąją o:

Megztinis mezgamas ratu, pradedama nuo kaklo ir mezgama žemyn. Naudojau estišką 8/3 (nedažyta šviesiai pilka spalva) ir 8/2 (spalvotą) vilną, rankovėms naudojau dar ir Holst Garn siūlą. Specialiai šiam megztiniui nepirkau nė vieno metro siūlo, viską mezgiau iš namuose prisikaupusių siūlų. Kiek tiksliai siūlų pagal rūšį sunaudojau – nežinau, visas megztinis sveria 388 g.

Kaip megzti papasakosiu tik labai bendrai, be jokių detalių, kad turėtumėte daugiau laisvės interpretacijoms (jeigu kas megztų).

Uždėjau 124 akis, žymekliu pasižymėjau eilės padžią ir eilę ar dvi pamezgiau nespalvotu siūlu (NESPL siūlas). (Spalvotas siūlas bus SPLV siūlas).

Tada 4 eiles (SPLV siūlas) mezgiau taip:

[4 akys megztos SPLV siūlu, 2 anksčiau NESPL siūlu megztos eilės akys nukeliamos, darbinį siūlą laikant už akių] taip kartojau, kol baigėsi eilė. (paprastai sakant – keturios akys išmezgamos, dvi – nukeliamos neišmegztos).

IMG_4571.CR2

(pilkos akys išmegztos, geltonos – nukeltos)

IMG_4572.CR2

IMG_4574.CR2 IMG_4575.CR2

5 eilė (NESLP siūlas):

keturios akys megzamos geromis akimis, dvi anskčiau nukeltos akys mezgamos išvirkščiomis akimis, t. y. 4 geros, 2 išvirkščios akys.

6 eilė (NESPL siūlas):

visos akys mezgamos išvirkščiomis akimis. (tą koriukų įrėminimą galima megzti ir vien geromis akimis, be jokių išvirkščių, šiek tiek kitaip atrodys)

Šias šešias eiles kartojau 5 kartus, akis nukeldama šachmatų tvarka va taip:

IMG_4432.CR2

vėliau, paplatinus:

IMG_4431.CR2

Iš esmės visą spalvotą dalį ir mezgiau tokiu principu, ir kas kažkiek eilių platinau tuos koriukus taip: pradėjusi megzti pirmą eilę SPLV siūlu išmegzdavau vieną akį, tada vieną akį uždėdavau (siūlas ant virbalo, antroj eilėj ta naujoji akis mezgama persukta, kad nebūtų skylės), ir išmegzdavau likusias akis. Pradėjus koriuką platinti į šalis, pridėdama ir papildomai eilių, paprastai po dvi papildomas eiles. Paskutinę eilę SPLV siūlu prieš išmezgant paskutinę koriuko akį reikia įterpti vieną naują akį, kaip ir pirmoje eilėje, tik dabar ne po pirmos akies, bet prieš paskutinę akį. Nors tas akis galima ir savo nuožiūra įterpti, nebūtinai taip, kaip aš dariau, tiesiog ritmui išlaikyti koriukas kaskart platinamas dviem akimis ir ilginamas dviem eilėmis.

Mano platinimo ritmas toks:

[2 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 5 kartus žemyn

[4 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 5 kartus žemyn

[6 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 4 kartus žemyn

[8 koriuko akys + dvi nukeliamos akys] x 3 kartus žemyn

[10 koriuko akių + dvi nukeliamos akys] x 5 kartus žemyn

Apskritai reikia platinti savo nuožiūra, pagal savo sudėjimą ir siūlus, čia tikrai nėra visiems atvejams tinkantis rimtas.

Numezgusi žemyn ~36 cm atskyriau akis rankovėms. Atskiriama NESPL siūlu išmezgus visų išvirkščių akių eilę.

Ant naujo valo (galima naudoti siūlą ar kokį kitą senovinį būdą, bet galima nusipirkti kelis papildomus neilgus valus, nusukamais galais, jei nesuvokiate, ką čia sakau, paklauskite Mezgimo zonoje, kai pirksite valus) uždėjau po keturis koriukus (įskaitant tas dvi nukeliamas akis). Primenu, kad eilės pradžios žymeklis žymi centrą nugaroje, tai akis rankovėms stenkitės nuimti taip, kad tas centras ir būtų centre, o ne kur nors arčiau vieno ar kito peties.

Atskyrusi akis rankovėms toliau koriukais mezgiau žemyn tiek, kiek norėjosi. Kai nebesinorėjo, spalvotą siūlą nukirpau ir toliau mezgiau ripsu tik nespalvotu siūlu, kas kokias 3-4 eiles gerų akių eilėse siaurinau kas dešimt akių dvi akis sumegzdama į vieną. Stengiausi, kad tos sumezgamos akys nebūtų vienoje eilėje (žemyn), bet čia jau savo nuožiūra elkitės. Kai megzti atsibodo ir atrodė, kad jau užteks ilgio, baigiau megzti ir nukirpau siūlą :)

Tada ėmiausi rankovių, tiesiog vietoj saugiklių prisukau virbalus ir mezgiau paprastu lygiuoju raštu, bet galimybių megzti tas rankoves – begalės, tai susigalvokit pačios :)

Tarp kitko, šiame megztinyje pažastims nepridėjau papildomų akių, nes būtų susijaukęs raštas, o dėti tiek akių, kad atsirastų dar vienas naujas koriukas, buvo per daug. Bet megzdama pirmą rankovių eilę pridėjau pažastų vietoje priedėjau po 4 ar 6 akis, tiksliai nebeprisimenu, o ir nebus tai naudinga, nes reikia žiūrėti pagal savo mezginį ir apimtis.

Atvirai sakau, aš tiek neaiškaus teksto tikrai neskaityčiau ir mieliau megzčiau visiškai iš galvos :)) bet gal vienam ar dviem žmonėms bus naudinga :)

 Jei kas neaišku (man turbūt viskas būtų neaišku), klauskite komentaruose arba prie kavos :)

20 Comments

2015-10-25 · 17:36

Visi

IMG_0453m

Leave a comment

2013-07-23 · 11:34

2012/03/28

Leave a comment

2012-03-28 · 21:45

Šventadienis

Leave a comment

2011-11-01 · 22:38

Lisabona siunčia linkėjimus

Leave a comment

2011-10-06 · 22:13

Spalvos

1 Comment

2011-08-21 · 22:57