Šaaaaa!! Gimtadienis!

Klausykit! Už savaitės Mezgimo zonos gimtadienis! (Šaaaa! – MZ nieko nežino.  Apie žinelę nežino, ne apie gimtadienį. Tegul būna siurprizas).

Kokia laimė, kad Vilniuje turime tokią parduotuvę – daugybė labai kokybiškų siūlų, milžiniška biblioteka, šilta aplinka, labai įdomūs ir nekasdieniški patarimai renkantis spalvas ar tekstūras, įkvėpimas, padrąsinimai užstrigus, paraginimai aptingus, bendraminčiai ir bendramintės, gyvenimą išgražinančios istorijos, kurių papasakoja ten sutikti pirkėjai ar pirkėjus lydintys šeimos nariai, jau nekalbant apie ketvirtadienio mezgimo klubą, draugystes ir geras emocijas, juoko (dažnai net kvatojimo) terapiją, fotosesijas ir dar viską, ko gal net neįvardysi žodžiais.  Per daug pagyrų tikrai nebus. Ir jokioje internetinėje parduotuvėje viso to negausite.

Taigi, palaikykime šį mielą gerą kampą šią ar kitą savaitę užsukdami ir bent ką nors nusipirkdami. Pavyzdžiui, truputį siūlų dviem naujoms kepurėms. Jau atėjo nuostabusis ruduo, su dar nuostabesniais vėjais (kaip tie Permainų vėjai iš Merės Popins) – reikia apšiltinti galvas.

Dalinuosi dviejų kepurių (originalus galima pamatyti/pačiupinėti/apžiūrėti Mezgimo zonoje, jie ten dirba Pavyzdžiais) mezgimo aprašymais. Siūlų perkate kaip vienai kepurei, bet nusimezgate visas dvi. Stebuklai! :))

(aš pati dabar pagal tuos aprašymus megsiu iš naujo, tai iki šio savaitgalio gali būti kokių pataisų. Jei kas prisijungs megzti ir bus kas nors neaišku ar taisytina, drąsiai rašykite komentaruose)

Dviem kepurėms reikėtų nusipirkti vieną kamuoliuką (50 g) Drops Baby Alpaca Silk siūlų ir 45-50 g Noro Flower Bed siūlų (gimtadieninis komplektas).

Nėriniuota kepurė

Sunaudota 15 g Drops Baby Alpaca Silk (spalva #8465) ir 27 g Noro Flower Bed (spalva #1299). (Rinkitės savas spalvas, derančias prie akių ar širdies, labai įdomu būtų pamatyti įvairiaspalvių variantų) :) (Tarp kitko, šita kepurė labai gražiai atrodytų ir vienos spalvos, netgi konkrečiai iš Rowan Fine Tweed arba Rowan Felted Tweed siūlų, taip pat iš estiškos vilnos, jei nebijote kandimo. Taip pat labai gražu būtų ir vien Noro siūlai per visą kepurę. Nepatarčiau megzti vien iš Drops Baby Alpaca Silk, nes gali būti per skysta).

IMG_1198_medium2

Naudojant iš kokio nors nereikalingo siūlo nunertą pynutę (ar bet kurį kitą laikino akių uždėjimo būdą) (apie pynutę  galima šitame bloge pažiūrėti.)  uždėti 116 akių. Aštuonias eiles megzti ratu geromis akimis.

9 eilė. [Dvi akis sumegzti kartu, vieną akį uždėti (/ ◦)] – kartoti per visą eilę. (Taip mezgama dėl dantyto kraštelio, ši eilė bus lenkimo eilė)

10-17 eiles megzti ratu geromis akimis.

Dabar pynutę reikia išardyti ir atviras akis surinkti ant papildomo virbalo su valu.

Numegztą dalį lenkti išilgai perpus išvirkščiomis akimis į vidų taip, kad abu virbalų valai būtų laikomi lygiagrečiai suglausti. 18 eilę megzti geromis akimis kartu sumezgant po vieną akį nuo abiejų valų/virbalų. Jei nelabai aišku, pažiūrėkite nuotrauką ar kepurę, kuri yra Mezgimo zonoje.Visa esmė čia – kraštelis yra dvigubas. Jei atrodo labai sudėtinga, o jūs – pradedanti mezgėja, megzkite paprastą viengubą kraštelį (pavyzdžiui, dvi geros akys, dvi išvirkščios akys; arba viena gera akis, viena išvirkščia akis; arba ripsu; arba dar kaip nors kitaip).

19 eilė (platinimo). Visą eilę megzti ratu geromis akimis, kas trečią akį įterpiant po vieną naują akį. Po priešpaskutinio įterpimo bus likusios dvi akys. Jas išmegzti ir po jų papildomos akies nebeįterpti. Dabar iš viso turėtų būti 154 akys.

Drops siūlas nukerpamas paliekant gerą galą, kad vėliau jį būtų galima tvarkingai paslėpti.

Imti Noro siūlą.

20 eilė. *[dvi akis sumegzti su pasvyrimu į dešinę] x 2, [uždėti naują akį, išmegzti gerą akį] x 3, uždėti naują akį, [dvi akis sumegzti su pasvyrimu į kairę] x 2, *. Tai, kas tarp žvaigždučių, pakartoti dar 13 kartų.

Schematiškai tai atrodytų taip:

[   / / ◦ ◦ ◦ ◦    ]  x     14

Simboliai:

/ – dvi geros sumegztos akys, pasvirusios į dešinę

– dvi geros sumegztos akys, pasvirusios į kairę

◦ – uždėta akis

 – gera akis

21 eilė. Visą eilę megzti geromis akimis. Uždėtas naujas akis galima išmegzti persuktas, kad nebūtų skylučių, arba nepersuktas – tada bus su skylutėmis. Aš jas persukau, kad nebūtų skylučių.

20 ir 21 eiles pakartoti 18 kartų (iš viso bus 38 eilės)

Noro siūlą nukirpti paliekant gerą galą, kad vėliau jį būtų galima tvarkingai paslėpti.

Toliau megzti Drops siūlu. Eilių numeraciją vėl pradėsiu nuo pirmos, kad ko nepripainiočiau.

1 eilė (siaurinimo). [7 geros akys, dvi geros akys, sumegztos kartu ir pasvirusios į kairę,  ŽYMEKLIS (toliau – Ž), dvi geros akys, sumegztos kartu ir pasvirusios į dešinę] x 14. (pabraukiau, kad segmentas aiškiau matytųsi)

2 eilė. Visa eilę megzti išvirkščiomis akimis.

3 eilė. Geros akys.

4 eilė. Išvirkščios akys.

5 eilė. Geros akys.

6 eilė. Išvirkščios akys.

7 eilė (siaurinimo). Megzti geromis akimis (5 akis), kol iki žymeklio lieka dvi akys, tas dvi akis sumegzti kartu, pasvirusios į kairę, Ž, dvi akis sumegzti kartu, pasvirusios į dešinę] x 14.

8 eilė.Geros akys.

9 eilė. Išvirkščios akys.

10 eilė. Geros akys.

11 eilė. Išvirkščios akys.

12 eilė (siaurinimo). Megzti geromis akimis (3 akis), kol iki žymeklio lieka dvi akys, tas dvi akis sumegzti kartu, pasvirusios į kairę, Ž, dvi akis sumegzti kartu, pasvirusias į dešinę] x 14.

13 eilė ir likusios akys iki pabaigos mezgamos išvirkščiomis akimis, tolygiai akis mažinant, kad gautųsi gražus apvalumas.

Per likusias akis pertraukiam siūlą ir kepurė baigta.

********************

Katiliukas (su pataisymais)

Pagaliau pačiai prieikė pagal šį aprašymą numegzti lygiai tokią kepurę (labai smagi istorija, gal vėliau aprašysiu). Numezgiau, bet gavosi visai kitokia – pakaušyje gana apdribusi. Mano akims atrodo labai gražiai, bet dėl visa ko įrašau pakeitimus. Aprašinėdama pamiršau, kad siaurinimo eilės buvo kiekvieno dryžio, ne vien tik pilko, pirmoje eilėje. Palieku ir sena variantą, jei norėtųsi apdribusios kepurės. Tik tokių vis tiek tada reikėtų megzti dar vieną papildomą pilką ir dar vieną papildomą spalvotą dryžių, nes, mažiau siaurinant, ne taip greitai susiaurėja.

Kepurės pagrindas – Drops BabyAlpaca Silk siūlas. Sunaudota: 26 g Drops BabyAlpaca Silk (spalva #8465) ir 13 g Noro Flower Bed (spalva #1299).

IMG_1192_medium2

IMG_1190_medium2

Uždėti 116 akių, jei jūsų galva nedidelė ar vidutinio dydžio. Jei galva didelė, galbūt reikėtų šiek tiek daugiau akių, tik bendras akių skaičius turi dalytis iš 4.

Mezgama ratu. Noro siūlu mezgamos eilės užrašytos spalvotai, kad būtų aiškiau.

1 eilę megzti geromis akimis.

2 eilė: [3 akis sumegzti kartu, iš ketvirtos akies išmegzti tris akis] kartoti per visą eilę.

3-6 eiles megzti geromis akimis.

7 eilė (platinimo): [išmegzti penkias geras akis, vieną akį įterpti mėgstamu būdu] kartoti per visą eilę kol iki eilės galo lieka 6 akys, kurias reikia išmegzti ir po jų įterpti dar vieną akį.

Dabar prijungiamas Noro siūlas. (Drops siūlą galima nukirpti ir vėliau galus gražiai suslėpti, bet galima perkėlinėti nenukirpus, aš taip ir dariau – nekarpiau siūlų).

8 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę.  

9-12 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis.

 13-19 eiles vėl megzti Drops siūlu geromis akimis.

20 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę.  

21-24 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis.

 25-31 eiles vėl megzti Drops siūlu geromis akimis.

32 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę.  

33-36 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis.

 37-43 eiles vėl megzti Drops siūlu geromis akimis.

44 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę.  

45-51 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis.

 51 eilė (siaurinimo). Vėl megzti Drops siūlu geromis akimis taip: [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.

52-57 eiles megzti geromis akimis.

58 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę.  (Siaurinimo eilė. [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.)

59-62 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis.

 63 eilė (siaurinimo). Vėl megzti Drops siūlu geromis akimis taip: [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.

64-69 eiles megzti geromis akimis.

70 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę.  (Siaurinimo eilė. [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.)

71-74 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis.

 75 eilė (siaurinimo). Vėl megzti Drops siūlu geromis akimis taip: [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.

76-81 eiles megzti geromis akimis.

82 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę. (Siaurinimo eilė. [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.)

83-86 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis.

 88 eilė (siaurinimo). Vėl megzti Drops siūlu geromis akimis taip: [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.

89-94 eiles megzti geromis akimis.

95 eilė. Noro siūlu geromis akimis megzti visą eilę.  (Siaurinimo eilė. [keturias akis išmegzti geromis akimis, penktą ir šeštą akis sumegzti kartu] – kartoti per visą eilę iki eilės pabaigos.)

95-100 eiles megzti Noro siūlu išvirkščiomis akimis dar šiek tiek susiaurinant savo nuožiūra.

Per likusias šimtosios eilės akis pertraukiate siūlą ir kepurė baigta :)

16 Comments

Filed under Dalinuosi, Kaip pasidaryti, Siūlai, Sumeistravau

16 responses to “Šaaaaa!! Gimtadienis!

 1. jurgita

  Ir aš ką tik numezgiau dryžuotą su galiuku ant pabaigos :) savo vyrui. ačiū už receptą – mano pirmoji suaugusiąjam skirta kepurė :)

 2. Pingback: Pataisymai | galtaupakeliui

 3. Ievuxe

  Oi kaip to dryžuoto katiliuko užsimaniau!!!!!!! :):):)

 4. Anonymous

  Jau apčiupinėjom. Pirmoji labai labai. Antroji – irgi.

 5. lapai

  nu gerai, aš megzčiau tą dryžuotą su spurgu ant viršugalvio! :) maždaug iki kitų metų gal net numegzčiau :) žiaaauriai gera

 6. Renata B

  Labai grazios tavo megztos kepures:) man ypac patiko a stich here a stich there. Butinai palaikysime MZ!

 7. O, ačiū, kad priminei, būtinai reiks užsukt ir pasveikint su gimtadieniu mylimiausią parduotuvę ir jos gerąją fėją
  Kepurės puikios, man ypač pirma krito į akį ir širdį

 8. Daiva, ačiū už kepurių aprašymus. Kaip tik šiandien ryte pagalvojau, kad neturiu nei vienos [naujos]. Reikės megzti kokią.

  O man pirmiausiai reikia išvis parduotuvėje pasirodyti. Jau nebepamenu, kada buvau (gėda, gėda, gėda…).

  • Agne, gausi bloge pasirodyti, ką numegsi:))

   • Būtinai pasirodysiu :) O šiaip, man skubiai reikia kepurės. Šiandien ryte neradau savo raudonosios, kuri ankstyvą rudenį man tarnaudavo jau dvejus metus. Įtariu, nusprendė išeiti į pensiją. Tai dabar ir galvoju: ieškoti jos ar megztis naują :D

   • čia toks sezonas matyt, kai daiktai bėga :)
    aš pamečiau švarkelį mieste bevaikščiodama :))
    teko naują nusipirkti :))

 9. Ačiū, Daiva, iš visos širdies!:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s