Vasaros eksperimentas

Nepraėjo nė dvi vasaros ir prisiruošiau!

Viename stiklainyje du Drops Alpaca baltintos spalvos kamuoliukai, kitame – vienas baltintas, vienas natūraliai baltais (t. y. gelsvas). Tingėjau siūlus išsukti į gijas, tai į kaumuoliukų vidų prikišau smulkinto kopūsto. Dabar galvoju, kad bus vargelio tuos kopūsto gabalėlius išrankioti iš siūlų, geriau reikėjo kišti visą nesmulkintą kopūstlapį.

Į vandenį įbėriau kelis šaukštelius sodos ir truputėlį alūno (kalio aliuminio sulfatas). Norėjau vietoj alūno įberti vario sulfato, bet paskaičiau, kad jis ir taip keičia spalvą, o kartu su soda spalvą keičia į samaninę, o man šiuo atveju jos nesinori. Bet gal čia taip būtų, jei vien tuo vario sulfatu dažytum, be dažų. Bet pagalvojau, kad geriau dėsiu alūną, jis spalvų nekeičia. O, jaučiu, vario suflatu vienu pabandysiu padažyti, nuo jo – įsivaizduoju – turėtų gautis vandens spalva. Kadanors :))

O vasaros eksperimentas dėl to, kad dabar tuos stiklainius laikysiu saulėje, kiek tik iš eilės dienų jos bus, o ne kaitinsiu ant viryklės. Įdomu būtų ir ant viryklės padažyti. Nu bet taip tingiu bent pirštelį pakrutinti daugiau negu visiškai būtina.

Apie dažymą augalais ir apie kandikus labai gerai prirašyta Žydrės Ridulytės knygoje “Marginimas. Iš tekstilės istorijos”, sudarė Neringa Jančiūtė.

(tikiuosi siūlai nesmirdės kopūstais, kai galiausiai juos nudažytus išskalbsiu)

Papildymas

Antrą eksperimento dieną galvoju, kad nebuvo labai protinga dažyti kopūstais. Gal geriau reikėjo jų nuoviro pasigaminti (spalva tai labai graži) ir nuovire dažyti. Tie kopūstai ėmė rūgti, tai atidariau dangtelius, kad stiklainiai nesprogtų :)

Stiklainiai šiandien (antrą dieną) stovėjo tiesioginėj saulėj visą dieną, bet vanduo net karštas nebuvo, na toks gerokai šiltas, bet manau, kad gerokai per mažai, kad dažytųsi. (jaučiu daugiau neužsiimsiu tais saulės marmalais, ant viryklės patikimesnis reikalas).

Trečios dienos rytas. Stiklainius sudėjau į juodą maišą, gal labiau įkais jame (bet iš tiesų baiminuosi, kad kaimynai man kokių tarnybų neiškviestų dėl dvoko). Kai dėjau į maišus, dvokas (pastipusios pelės) iš stiklainių, buvo toks, kad panašu tiems siūlams jau amen:/ ir panašu, kad vakare viską išmesiu su visais stiklainiais, nes kažin ar norėsis ką nors daryti su tais greičiausiai gleivėtais pradvisusiais siūlais.

Eksperimentas nepavyko.

Sulikvidavau aš tą reikalą. EINA SAU, kaip dvokė, ir dabar tebedvokia vonia. Siūlus pabandžiau gelbėti, dabar pamerkti skalbiklyje, gal tas kvapas dings. Spalva nebloga, bet gerokai geresnių spalvų man pavykdavo gauti su Dylon dažais ir be jokios smarvės ir bjaurasties. Supratau, tikrai duagiau niekada nebedažysiu saulėje :)) ir tikrai tikrai – niekada daugiau su kopūstais :)))

IMG_2643.CR2

IMG_2653.CR2

Rezultatas (nežinau, kaip panaikinti smarvę, jaučiasi net už metro stovint nuo siūlų, skalbimas, mirkimas nepadėjo)

IMG_2654.CR2

IMG_2655.CR2

IMG_2656.CR2

9 Comments

Filed under Kaip pasidaryti, Siūlai, Sumeistravau

9 responses to “Vasaros eksperimentas

 1. Jurgita

  Kurioje parduotuvėje galima nusipirkti alūno?

  • aš pirkau ebėjuje iš kažkokio kiniečio, bet neberandu, iš kokio, nes tik kelių metų duomenis jie saugo. Galima ieškoti ebėjuje “alum” arba “Aluminium Potassium Sulphate”. Pirkau 90 g maišelį, tai man jo ilgam užteko.

 2. knitzone

  O kvapą tai saulė ir grynas oras turėtų pagerinti. Jei saulė spalvos nepasiims mainais;)

  • kaip nebūtų keista, spalvą apgadino actas ir soda, bet kvapą paliko :) problema kaip ir išspręsta. ir šiaip tas kvapas matyt neišnaikinamas, vis tiek kažkiek jausis, o jis tikrai bjaurus :)

 3. knitzone

  Spalva tokia mano gavosi;)
  Reik man atidžiau į tuos kopūstus įsižiūrėti…:)

 4. oho, gražiai čia prismirdinai :D
  Gal kokios citrinos ar actas tą kvapą pašalintų…

 5. Ooo, labai įdomus eksperimentas. Nekantriai lauksiu rezultatų. O maždaug po kiek laiko jau siūlus plausi? Ir šiaip, kaip neišvyniotus išplausi, ypač jų vidų? Visvien teks išvynioti?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s