Stebuklai miške

Jau ne kartą labai stebuklingai pabūnu miške. Kitaip sakant, miškai būna stebuklingi ir truputį įsileidžia. Ir visad galvoju, kad sudėsiu stebuklų nuotraukas, bet grįžusi jau būnu pavargusi nuo įspūdžių, taip ir lieka. Bet šiandien galvoju, kad reikia rašyti, nes, be visų kitų stebuklų, sutikau labai nepažįstamų gražių augalų.

Ai tiesa, gal kas dar nežino, pati tik šiandien sužinojau, kad yra tokia nuostabi nuostabiausia Rokantiškių piliavietė. Pasiekti ją galima S. Batoro gatve, aiškiai matosi nuoroda, yra vietos automobiliams. Bet galima labai labai paprastai ir viešuoju transportu. Reikia važiuoti 6G autobusu iki Lelijų stotelės ir truputėlį grįžti atgal. Arba galima pagrybauti kaip aš. T. y. važiuoti 27 autobusu iki Užtvankos stotelės. Nagrinėjant guglo ir vilniustransport žemėlapius man kažkodėl taip logiškiau atrodė :))) Bet džiaugiuosi, kad taip važiavau, nes pamačiau tikrai labai gražią užtvanką, sužinojau, kur Vilniuje yra Nakvynės namai, paėjau kokius kelis km labai gražiu taku, įrėmintu alyvų krūmais, ir sutikau kokių kelių kilometrų ilgio pramoninį traukinį.

(Dar yra ir Rokantiškių piliakalnis, bet šiandien jo jau nepaieškojau, tai nieko negaliu pasakyti.)

Nuo tos nuostabios piliavietės galima patekti į gal net dar nuostabesnį Strielčiukų pėsčiųjų taką. Kiekviena ėjimo tuo taku akimirka buvo gryniausia palaima.

IMG_0163.CR2

IMG_0102.CR2

Dabar apie augalus, kokie jie vardu?

Pirmiausia pamačiau labai daug šių žalių daiktų, apsimetančių minimišku dideliame miške. Galvojau, kad jie pataisai, bet guglas sako, kad ne.

Nr. 1 (Didysis asiūklis):

IMG_0108.CR2

IMG_0112.CR2

IMG_0119.CR2

Nr. 2 yra kvepiančios švelniai alyvinės spalvos gėlės. Maniau, kad jos – gaurometis, bet guglas ir vėl sako – ne. O taip džiaugiausi miške, kad pagaliau pamačiau kaip atrodo ta skanioji Irinos duota arbata :))

Nr. 2 (Daugiametė blizgė):

IMG_0129.CR2

IMG_0130.CR2

IMG_0134.CR2

IMG_0135.CR2

Nr. 3 tokios baltos gėlytės, jų tiek daug visur buvo, kilimų kilimai.

Nr. 3 (krūmokšninė žliūgė):

IMG_0154.CR2

Nr. 4 – tokie va ‘minilubinai’ :)) Jų buvo ne tiek miške, kiek aplink piliavietę.

Iš tikrųjų tai – vaisgina.

IMG_0091.CR2

Toliau jau gerokai antroj trasos pusėj buvo didžiulės lubinų (tikrų, ne šitų “mini”) pievos, bet dar nė vienas nežydėjo. Dabar paskaičiau, kad lubinai yra invazinė ir naikintina rūšis. Nežinau, man būtų labai gaila juos naikinti, toks grožis :/

Tiesa, nežinau, ar tos lubinų pievos įeina į maršrutą, ar aš tiesiog ir vėl paklydau. Nemažą gabalą nebuvo jokių nuorodų, bet paskui po kelių sankryžų vėl atsirado. Jei pasiklydau – tai labai kokybiškai.

Žinot ką? Miškas yra tik tyli pramoga. Geriausia vienam, arba dviem, jeigu su tuo kitu galima kažkiek išlaikyti tylą net kartais šnekučiuojantis. Tada miškas įsileidžia :)

Advertisements

12 Comments

Filed under Dalinuosi, Medžiai, Vaizdai

12 responses to “Stebuklai miške

 1. lapai

  Ant Rokantiškių piliakalnio anksčiau stovėjo pilis, į kurią požemiais galėjai atkakt iš Gedimino pilies. O Vladislovas Vaza toj pily oi kokius balius keldavo :D

  • nieko sau!! šiaip ne taip radau Rokantiškių piliakalnį (ne piliavietę, kur pilis stovėjo, o atskirą pasislėpusį piliakalnį), tikiuosi neužsiazartinsiu dar ir tunelius rasti :)))

 2. as va taip dviese vaikstau. dviese su tuo, kuris moka tyléti ir kartais tylédamas sugeba parodyti tai, ko buciau nepastebéjus: su suniu :)
  aciu uz nuotraukas, labai grazu.

 3. Giedrė

  Nr.3 – krūmokšninė žliūgė
  Nr.4 – vaisgina
  Knyga “Lietuvos žaliasis rūbas” labai gera :)

 4. E.

  Manau, kad Nr. 1 – didysis asiūklis http://lt.wikipedia.org/wiki/Didysis_asi%C5%ABklis
  Prie namų, pievose ir drėgnose vietose paprastai auga dirvinis asiūklis, kuris žymiai dažnesnis Lietuvoje; turi labai daug gydomųjų savybių

 5. Kokie asiūklių laukai gražūs (čia tie pirmieji). Mūsų darže jie nebūna tokie ištysę. O miške, kur saulės mažiau, įspūdingai atrodo.

  O dėl kitų augalų: paieškok, gal pavyktų kur rasti knygas “Pavasarį (t. p. vasarą ir rudenį; viso yra trys knygos) žydintys augalai”. Namuose aš jas visas turiu. Dabar neprisimenu, ar ten nuotraukos, ar piešiniai buvo. Bet gana sėkmingai pavykdavo atpažinti augalus. Tiesa, knygos seniai leistos. Bet gal http://www.sena.lt ar kitas panašus knygynas turėtų. Tau turėtų labai praversti.

  • Agne, asiūkliai!! apie juos ir galvojau, kai galvojau – pataisai :)) AČIŪ
   yra dabar i6leistas augalų atlasas, vadinasi “Lietuvos žaliasis rūbas”, pirksiu leidykloj, kai tik būsiu Kaune

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s