Taip žydi didieji

Vakar pamačiau labai įspūdingą didžiulį visiškai gauruotą medį (maždaug Kalvarijų g. ir Konstitucijos pr. sankryžoje, einant nuo Kalvarijų g. link Europos PC, arčiau Lvovo gatvės), tik neturėjau sąlygų nufotografuoti jį visą. Šiandien pavarčiau knygą, ir, man regis, tai buvo uosis. Supratau, kad vis tiek dar aiškiai nežinau, kas yra ir kas nėra uosis.

IMG_9144.CR2

IMG_9145.CR2

IMG_9146.CR2

IMG_9149.CR2

IMG_9160.CR2 Pasirodo, kad žydi ir ąžuolai. Va tuo tai niekaip nebūčiau patikėjusi. Kaime auga du didžiuliai seni ąžuolai ir tikrai-niekad-nežydėjo :)) Kol šiemet netikėtai nepastebėjau, kad vienas ąžuolas labai keistai elgiasi. Vėl pavarčiau knygą – aišku, kad žydi ir ąžuolai. Nuostabu!

IMG_8972.CR2

Buvo labai vėjuota, sunku nufotografuoti.

IMG_8976.CR2

IMG_8977.CR2

O štai čia – ąžuolas miestietis, auga kylant į kalną J.Tumo-Vaižganto gatve.

IMG_9138.CR2

IMG_9140.CR2

Advertisements

5 Comments

Filed under Medžiai

5 responses to “Taip žydi didieji

 1. azuolai negali nezydéti ! nezydétu – nebutu giliu !
  kaip gerai, kad vis atrandi dar nematytu dalyku. ir kad pastebi, ir kad nufotografuoji. linkiu, kad dziugus atradimai, kokiose srityse
  jie bebutu, nesibaigtu :)

 2. jurga vovere

  Medžių žydėjimas – nuostabu! Nekalbant apie vaismedžius, alyvas, kaštonus ir liepas – su jais seniai viskas aišku ;) Bet pasirodo, žydi ir kiti. Gera, kai gyvenime dar yra ką patirti ir pamatyti pirmą kartą. Va, prieš kelis metus man atsivėrė akys ir pamačiau KAIP žydi klevai. Kažkokia rojaus šviesa nuo jų sklinda. Panašiai buvo su blindėmis – tada, kai niekur dar niekas nė neketina žydėti, žiūri, o gi geltonas pūkuotas debesis ir dar su bičių dūzgesiu. Uosiai, guobos santūriau. Bet tikrai žydi ;) O šiemet, tikslia, užvakar, pamačiau raudonlapio ąžuolo žiedus netoli Vilniaus sakurų – nieko sau žiedynai! Tegyvuoja medžiai!

  • Jurga, taip jaučiu, ką parašei :)) man kartais atrodo, kad tiek grožio aplink, tokio, kurio anksčiau nemačiau (ir dar toli gražu tik mažą dalį matau), kad net negaliu visko ištverti :))

   • jurga vovere

    Gal (norisi tikėti) yra taip, kad grožį pamatai tada, kai jau gali jį pamatyti, priimti ir pasidalinti. Ir, manau, mums tikrai grožio (kaip ir skausmo) rodoma tiek, kiek galime ištverti ;) Taip kad nėra ko jaudintis :)
    O jei jau aštuonžiedlapinės alyvos rodosi, reiškia, jau pereita kitą lygį ;)))
    Gero vakaro!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s