Velykų kiaušiniai

Kovo pradžioje gugle ieškodama daugiau informacijos apie blindes (kačiukus pavasarį atsivedančius medžius) užtikau vieną dienoraštį (Tarp vėjo gūsių) nuo, man atrodo, pajūrio. Perskaičiau tą žinutę apie kačiukų arbatą. Tada paskaičiau dar vieną žinutę, tada dar vieną. Tada susiradau naujausią žinutę ir ėmiau viską skaityti atgal. Juokingiausia, kad manęs nedomina dienoraščiai apie maisto gaminimą, ir apskritai negaminu, nemoku to daryti ir nesistengiu išmokti. Bet tarp tų vėjo gūsių man patiko, skaičiau ir įžangas prie receptų, ir sudedamąsias dalis ir net visą gaminimo proceso aprašymą. Taip priskaičiau iki kiaušinių marginimo. Labai apsidžiaugiau, kad greitai Velykos, nes tas meditacinio kiaušinių marginimo aprašymas taip sudomino, kad būčiau dažiusi juos jau kitą dieną, jeigu būtų buvusi vasara, ruduo ar žiema. Būčiau nenorėjusi tokio malonumo atidėlioti :)

Bet kaip ir viskas gyvenime, šita žinutė atėjo pačiu laiku, o malonumas iš tokio dažymo tikrai didžiulis. Jau nekalbant apie rezultatą.

IMG_7270.CR2

Tie patys kiaušiniai, kita pusė.

IMG_7269.CR2

Nuovirus dariau tris – geltonųjų svogūnų lukštų (jų buvo daug ir prieš virimą jie buvo gerokai ilgiau mirkyti negu raudonieji), raudonųjų svogūnų lukštų su kinrožės (hibisko) žiedais ir ciberžolės su žaliąja arbata.

Raudonųjų svogūnų lukštų buvo nedaug – pirkau penkis ar šešis svogūnus, lukštų ant jų nebuvo labai daug, gal jau buvo iš anksto nurengti :))

Dariau viską labai panašiai, kaip Aušra pasakojo, geriau ir gražiau už ją tikrai nepapasakosiu :)

Tik užsirašysiu kelias pastabas kitiems metams. Šiemet pabijojau ant kiaušinių uždėti daugiau kinrožių žiedų, atrodė, kad jos taip intensyviai dažo (rankas), kad kiaušiniai bus juodi. Bet be reikalo bijojau, taip intensyviai jos dažė tik rankas, o kiaušiniams vos vos teko, nes tikrai labai nedaug jų dėjau tiesiai ant kiaušinių). Kitais metais norėčiau ištverti išvirtus kiaušinius nuovire palikti per naktį. Šiemet buvo taip smalsu, kas gavosi, kad ištraukiau juos po poros valandų nuo išvirimo. Galbūt būtų ryškesni, jeigu ilgiau būčiau palaikiusi, bet, kita vertus, ir švelniai pasteliniai – labai gražu.

Tarp kitko, labai nustebino, kad raudonieji lukštai kartu su kinrože dažo žaliai :) Dabar domėsiuos, kokie augalai dažo raudona ar violetine spalva.

Va taip atrodė  iš puodų išgraibyti kiaušiniai.

IMG_7221.CR2O taip atrodė jau išlaisvinti ir pablizginti.

IMG_7238.CR2

IMG_7239.CR2

IMG_7244.CR2

IMG_7248.CR2

IMG_7253.CR2

IMG_7261.CR2

IMG_7232.CR2

Advertisements

4 Comments

Filed under Sumeistravau, Vaizdai

4 responses to “Velykų kiaušiniai

  1. upsa

    o, geras. Man kinroze siemet labai keistai kiausinius nudaze,- viena rudai, o kitus 2 gana ryskia rozine. O raudoni svoguno lukstai vieni patys beveik nedazo. Sekmadieni- mazosios velykeles,- isbandysiu ir as svoguna ir kinroze kartu.Nu niekaip netikiu kad zalia gaunasi!

  2. Ak koks grozis ! Nuostabus tavo marguciai, Daiva. Tokie pasteliniai, tokie svelnus, nerékiantys. Matosi, kad ne sintetiniais dazais marginti. Noriu paklausti, atr dazei baltus kiausinius ? Pas mus cia Prancijoj baltu néra, tik rudi, o rudi prasciau nusidazo.
    Siemet jau nebedazysiu, bet kitais metais vél ateisiu cia pasiskaityti, ir i ta gera nuoroda ilisti. Aciu, ir su graziausia pavasario svente !

    • Taip, šį kartą buvo balti kiaušiniai, nes atvėsus orams naminės vištos, kurių kiaušinius tėvai visad perka, ėmė dėti vos kelis kiaušinius ir teko pirkti baltus parduotuvėj :)) bet galvoju, kad net rudus kiaušinius per naktį palaikius nuovirę gautųsi gerokai spalvoti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s