Kaip rasti spalvas spalvotam megztiniui

Papasakosiu, kaip galima nusimegzti spalvotą megztinį, o norint – tuniką ar net suknelę, tereikėtų megzti toliau, kol užmanytam daiktui užteks ilgio.

IMG_7383.CR2_medium2

Spalvų ieškojimo principas – labai paprastas. Galima pasirinkti norimų spalvų Noro siūlus, šiuo atveju pagal storį labiausiai tinka Noro Flower Bed. Labai tinka ir Noro Kureyon Sock, tik jų nebegamina. Naudojau būtent juos, nes turiu atsargų :) Gal ir jūs turite.

Išsirinkus Noro siūlus tame kamuoliuke reikėtų rasti dvi gražiausias ar labiausiai tinkančias spalvas, ir nuspręsti, kuri iš jųdviejų bus viršuje, kuri – apačioje. Tada galima ieškoti kuo panašesnių spalvų tarp kitų (vienspalvių) siūlų. Mano manymu, labai tinka Rowan Fine Tweed arba (nebandžiau dar pati) Rowan Felted Tweed. Sonata jau čia gal ir sakytų, kad storis neatitinka, bet tas idealus atitikimas yra visai nesvarbu, mezgi ir pajauti – gerai ar ne, man dažniausiai būna labai gerai, bet už jūsų pasirinkimą atsakomybė tenka jums :) Rowan siūlai puikiai tinka dėl spalvų. Jos nėra tokios ypatingos, kaip Noro, bet vis tiek tai jau kito lygmens spalvos, ne iš šešių flomasterių rinkinio.

Man pasisekė, kad mezgant abu megztinius Noro spalvos buvo tobulai išsidėsčiusios ir karpyti turbūt beveik nereikėjo. Bet gali būti, kad tos Noro spalvos, kuri turi derėti su viršutine vienspalve spalva, nebus kamuolio pradžioje. Tada tiesiog reikėtų siūlą vyti į naują kamuoliuką, kol rasite reikiamą spalvą, ir nukirpti. Pradėsite megzti nuo norimos spalvos, o tą naują kamuoliuką vėliau kur nors prijungsite. Taip ir su apatine spalva, reikia šiek tiek pamanipuliuoti, kad būtent ja pasibaigtų Noro siūlu megzta dalis. Bet tos manipuliacijos – pats įdomumas.

Jei abejojate arba nepasitikite savo gebėjimu pasirinkti gražiausias spalvas (be reikalo!), Sonata Mezgimo zonoje tikrai padės tai padaryti. Ji spalvas mato – stebuklingai, ir labai noriai tuo matymu dalijasi.

Dabar apie virbalus. Reikėtų vienos poros trumpo valo virbalų, o jeigu nesinori į juos investuoti, galima naudoti kojinėms megzti skirtus virbalus. Nors nežinau, gali būti per daug akių. Ir dar vienos poros reikia jau ilgesnio valo, paprastai naudoju 60 cm valą, nes mano apimtys XS, bet kartais kaip tik naudoju 100 ar 120 cm ar net ilgesnį valą ir ištraukiu kilpą. Jei skamba nesuprantamai, pasiteiraukite Mezgimo zonoje, kaip tą daryti :)) Man ta kilpa labai patinka, nes galima lengvai matuotis, nereikia perverti ant papildomo valo. Apie storį – aš mezgiau 2,25 virbalais, vėliau perėjau prie 2,5 arba 2,75, labai tiksliai negaliu pasakyti, bet tai ir nėra labai svarbu, nes visi mezgame labai skirtingai, todėl reikia rinktis savą storį. Man gražu, kai mezginys tankiau sumegztas, bet esu labai palaida mezgėja, todėl visad renkuosi plonesnius virbalus.

Ką gi,  mezgame. (Kitoje žinutėje)

6 Comments

Filed under Dalinuosi, Kaip pasidaryti

6 responses to “Kaip rasti spalvas spalvotam megztiniui

 1. Marleen Donceel

  Can you sent me the pattern in english please? marleendonceel@zeelandnet.nl
  I don’t know which langage this is, who knows, maybe I can have an answer…..

 2. Anonymous

  Daivos įkvėpta, šiandien buvau pas Sonatą MZ ir nuspirkau siūlus šiam megztukui

 3. Anonymous

  Dėkoju, kad dalinatės!

 4. Pingback: Kaip nusimegzti spalvotą megztinį | galtaupakeliui

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s