Kaip nusimegzti spalvotą megztinį

Kodai:
g – geroji akis
išv – išvirkščioji akis
UA – uždėtoji akis
Ž – žymeklis
sum2gD – sumegztos dvi gerosios akys, pasvirusios į dešinę
sum2gK – sumegztos dvi gerosios akys, pasvirusios į kairę

Kaip pasirinkti siūlus, žr. čia.

Man prireikė 1,5 kamuoliuko pirmos spalvos (Rowan Fine Tweed) siūlų, vieno kamuolio (beveik 100 g / 400 m) antros spalvos (Noro Kureyon Sock – nebegaminamas, rekomenduoju naudoti Noro Flower Bed) siūlo, ir beveik 6 kamuoliukų trečios spalvos (Rowan Fine Tweed) siūlo. Noriu priminti, kad toje dalyje, kuri megzta Noro siūlu, yra tik Noro siūlas. Tiesiog Rowan siūlai beveik tobulai atitiko kai kurias Noro spalvas, todėl gali atrodyti, kad Noro dalyje padryžavau ir Rowan siūlo. Nepadryžavau :)) Kiekviena dalis megzta tik vienu konkrečiu siūlu.

IMG_7382.CR2_medium2

Čia aprašau, kaip nusimegzti XS dydžio megztinį. Bet nusimegzti šį megztinį – labai lengva, jis visiškai primityvus, be jokio modeliavimo, todėl didesniam dydžiui tereikia užsidėti daugiau akių ir megzti daugiau eilių. Rekomenduoju mezgant vis matuotis, matysite, ką reikia keisti, pridėti ar atimti.

Megzti pirmuoju siūlu. (šią pirmos spalvos dalį reikėtų megzti tankiau, kad ji geriau laikytų formą. Tolesnes dalis jau galima ir palaidžiau, nes jos “laikysis” ant tos pirmos standesnės dalies)
Uždėti 112 akių (arba bet kiek daugiau., kad tik tas skaičius dalytųsi iš 4). Megzti ratu. Pradžią pažymėti žymekliu (jis turėtų skirtis nuo kitų trijų žymeklių – taip žinosit, kad jis žymi eilės pradžią, o ne vien platinimo vietą).

1–2 eilės. Megzti gerosiomis akimis.
3–4 eilės. Megzti išvirkščiosiomis akimis.

Kartoti 1–4 eiles dar 4 kartus.

21 eilė. Megzti gerosiomis akimis ir kas 28 akis uždėti žymeklius (trys žymekliai + eilės pradžios žymeklis). Būtų patogiau, jei eilės pradžios žymeklis skirtųsi nuo visų kitų. (t.y. mezginį padalyti į keturias dalis ir ties tais keturiais taškais platinti)

22 eilė. Megzti gerosiomis akimis.
23–24 eilė. Megzti išvirkščiosiomis akimis.

25 eilė. [1g, UA, megzti gerosiomis akimis, kol liks viena akis iki žymeklio, UA, 1g] x 3. (t.y. platinama ties kiekvienu žymekliu, iš abieju pusių, likus vienai akiai iki žymeklio ir už vienos akies po žymeklio)

26 eilė. [1g, UA, megzti gerosiomis akimis, kol liks viena akis iki žymeklio, UA, 1g] x 3. (t.y. platinama dviejose iš eilės eilėse, paskui dvi iš eilės eilės  mezgamos neplatinant)

27–28 eilės. Megzti išvirkščiosiomis akimis.

Kartoti 25–28 eiles dar 6 kartus. (arba daugiau, jei esate didesnis už mane žmogus. ta viršutinė dalis turėtų gulėti ant pečių, ir žemyn ranka “nueiti” tik kokį cm, ne daugiau – matuokitės megzdamos).

53–54 eilės. Megzti gerosiomis akimis. (Šias dvi eiles galima ir praleisti, t.y. jas galima megzti jau antruoju siūlu).

Megzti antruoju siūlu.

55 eilė. Megzti gerosiomis akimis, kol iki žymeklio lieka 10 akių, uždėti naują žymeklį (jei nuo pat pradžių užsidėjote gerokai daugiau akių, prie šių dešimtiems akių pridėkite dar kelias. Tas naujas žykemlis turėtų būti toj vietoj, kurioj ranka jungiasi prie kūno (haha..nežinau, kaip aiškiau pasakyti, bet čia atskiriame akis rankovei, tik toliau ta rankovių dalis bus platinama). Tas 10 akių megzti gerosiomis akimis (t.y. iki žymeklio), žymeklį nuimti, jis – nebereikalingas. Megzti dar 10 gerųjų akių, uždėti žymeklį.
Toliau megzti iki žymeklio, jį nuimti ir megzti gerosiomis akimis, kol iki kito žymeklio lieka 10 akių. Uždėti naują žymeklį, išmegzti 10 gerųjų akių, žymeklį nuimti (jis nebereikalingas). Išmegzti dar 10 gerųjų akių, dėti žymeklį. Megzti gerosiomis akimis iki eilės galo.

56 eilė. [Megzti gerosiomis akimis, kol iki žymeklio lieka viena akis, uždėti naują akį (galite tai daryti mėgstamu būdu, šiame modelyje aš uždedu paprastai – siūlas ant virbalo, o kitoje eilėje tą uždėtą akį išmezgu nepersuktą, kad būtų skylutė. Jei nenorite skylutės, naują akį išmegzkite iš šono arba uždėtą akį kitoje eilėje išmegzkite persuktą), 1g, Ž, 1g, UA ] x 3.
57 eilė. Megzti gerosiomis akimis.

Kartoti 56–57 eiles 21 kartą arba tiek, kiek reikia pagal jūsų figūrą. Jei po 21 pakartojimo rankovėms pločio užtenka, o kūnui dar jo reikia, platinti galima tik kūno dalyje.

Baigus platinti, megzti iki žymeklio. Tarp žymeklių esančias akis uždėti ant atsarginio valo (čia labai naudingi būna prisukami virbalai, įvėrus valą virbalai nusukami ir vietoj jų užsukamos apsauginės detalės – klausti Mezgimo zonoje) arba perverti per jas kokį nors siūlą. Abu žymeklius nuimti. Uždėti penkias naujas akis, dėti žymeklį (jis žymės šoninę siūlę) uždėti dar penkias naujas akis (iš viso dešimt akių, bet galite uždėti ir daugiau arba mažiau jų, jei pažastims paprastai dedate daugiau / mažiau akių). Vėl megzti iki žymeklio, tarp žymeklio esančias akis atidėti pasirinktu būdu, žymeklius nuimti, penkias (arba daugiau) naujas akis, dėti žymeklį (jis žymės šoninę siūlę) uždėti dar penkias naujas akis (arba daugiau) akių ir megzti iki žymeklio, žyminčio eilės pradžia. Dabar mezginyje yra trys žymekliai: vienas žymi eilės pradžią, du – šonines siūles.

Megzti trečiuoju siūlu.

Dabar bus mezgamas kūnas. Megzti ratu žemyn tiek, kiek reikia ilgio. Likus 10 cm iki norimo ilgio megzti taip:

Megzti, kol iki šoninę siūlę žyminčio žymeklio liks 40 akių, ir uždėti naują žymeklį (B1). Toliau megzti ir dar vieną naują žymeklį  (B2) uždėti išmezgus 40 akių po šoninę siūlę žyminčio žymeklio. Taip pat po 40 akių atskirti abipus kitos šoninės siūlės.

Kitą eilę megzti iki B1 žymeklio. Nuo jo iki B2 žymeklio megzti taip: vieną akį išmegzti, dvi sumegzti. Taip pat megzti ir abipus kitos šoninės siūlės. (t.y. ši eilė yra siaurinimo, bet siaurinama ne per visą eilę, o tik šonuose).

IMG_7384.CR2_medium2

Nuo kitos eilės pradėti formuoti šonų “armoniką”, t.y. tarp B1 ir B2 žymeklių abiejuose šonuose dvi eilės mezgamos geromis akimis, dvi eilės – išvirkščiomis akimis. “Armonika” daroma tik šonuose, tarp žymelių. Priekis ir nugara mezgama geromis akimis. Nuo siaurinimo eilės megzti ~10 cm ir užbaigti.

Tačiau galima apačioje ir nesiaurinti, tokiu atveju reikėtų tik megzti “armoniką” šonuose. Pabadžiau abu variantus ir abu patiko. Nesiaurinta:

IMG_8373maza_medium2

Tikiuosi buvo aišku. Jei kas nors neaišku, rašykite komentaruose arba prašykite susitikti Mezgimo zonoje. Mielai ateisiu padėti :)

Pats principas gali būti taikomas ir vienspalviam megztiniui megzti. Esu pradėjusi ir vienspalvį, kada nors pabaigsiu :))

P.S. HAHAHA…pamiršau pasakyti, kaip megzti rankoves. Gal todėl,  kad ten net nėra ką sakyti :)) Jeigu akys ant valo, tai tiesiog prisukite virbalus, (jeigu akys ant siūlo, perverkite jas ant virbalų) surinkite 10 papildomų akių pažastų dalyje (kur uždėjote 10 akių kai mezgėte kūną)  ir megzkite tokio ilgio, kokio norite. Aš mėgstu įvairų ilgį ir retai mezgtu tvarkingas normalias rankoves.

5 Comments

Filed under Dalinuosi, Kaip pasidaryti, Siūlai, Sumeistravau

5 responses to “Kaip nusimegzti spalvotą megztinį

 1. ani

  j’aime beaucoup !

 2. woollab

  ooooi, winia, aciu uz recepta!!!! tu tikra drauge:)

 3. Žiauriai gražu ir taip paprasta :) taip ir prisimenu Keistuolių frazę iš Geltonų plytų kelio: svarbiausia įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose :) visai nebūtina susilaužyt pirštų, virbalų ir akių neįžengiamo sudėtingumo schemose :) dar kartą – thumbs up!

  • taigi :)) man irgi labai patinka paprastumas ir lengvumas :))
   kaip jie nusimezgė, net nepastebėjau. Ypač, kai pirmą mezgiau. Nelabai net supratau, kaip jis atsirado, mezgiau žiūrėdama filmus ir tiek – gi nieko nereikia skaičiuoti :))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s