Kaip megzti kūrybiškai

Ką tik aprašiau, kaip nusimegzti spalvotą megztinį. O dabar noriu trumpai papasakoti, kaip galima ieškoti savo variantų, t. y. megzti kūrybiškai, nesilaikant svetimų aprašymų.

Pagrindu vėl imkime tą patį aprašytą megztinį, nes jis labai primityvus, lengvas megzti tik pradėjusiems megzti ir manantiems, kad dar nemoka. Apskritai, ir aš nemoku, nes nežinau nei taisyklių, nei normų, ir esu labiau žaidžianti, negu Rimta / Tikra mezgėja. Mezgu kaip tik man išeina arba neišeina (ir išardau), todėl labai drąsinu visus pasitikėti savo (ne)sugebėjimais ir improvizuoti. Kaip ir ką mezgate yra tik jūsų pačių reikalas :)

Taigi, tokį pat megztinį galima megzti ir vienspalvį, bet naudoti skirtingus raštus, tada skirsis tekstūra. Pavyzdžiui, tą Noro intarpą galima megzti ta pačia vienspalve spalva, bet sugalvoti kokį nors raštą. Net paprastas perliukas (viena gera, viena išvirkščia akis, kitoje eilėje tas pat, tik šachmatų tvarka), man regis, būtų gražu. Arba iš vienos akies išmezgamis trys akys, tada kitos trys akys sumezgamos į vieną, ir taip šachmatų tvarka, arba ne šachmatų tvarka, irgi įdomiai gaunasi). Bet galima ir įmantresnių raštų paieškoti mezgimo knygose. Tik tada tą viršutinę dalį galbūt megzčiau vien geromis akimis (kaip ir trečiąją dalį).

Arba galima megzti vienspalvį vienos rūšies siūlų megztinį, bet toj pirmoj viršutinėj daly megzti ne “armoniką”, o stulpelius (viena akis geroji, kita – išvirkščioji). Atrodo labai gražiai, kaip tik tokį ir pradėjau megzti kažkada. Viršutinė dalis jau numegzta – atrodo tikrai gražiai. Arba galima visas tris dalis megzti visiškai skirtingais raštais, tik gal reikia žiūrėti, kad tarp jų būtų kažkokia dermė, kad galiausiai vis tiek viskas sugultų į vientisą daiktą.

Galima daryti kišenes. Arba visą megztį vienspalvį, o apačioje išmegzti kokį nors raštą visai kita, kontrastinga spalva (na, kaip mezgamos raštuotos kepurės).

Žodžiu, galimybių yra daug. Ir reikia tik pradėti. Net jei ne iškaert gausis, tie įgūdžiai vėliau kažkaip savaime susiformuoja. Reikia tik drąsos. Mezgimas – visiškai nesvarbi gyvenimo dalis, būtent čia galima daryti viską, kas šauna į galva, ne snenukenčia niekas. Net jei bus negerai, tereikia išardyti ir siūlai (bei investicijos į juos) niekur neprapuola.

Advertisements

1 Comment

Filed under Dalinuosi, Kaip pasidaryti

One response to “Kaip megzti kūrybiškai

  1. Ypač patiko paskutinis sakinys, apie investicijas! :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s