Akacijos-ne-akacijos

Vakar prisiminiau tokius nuo mažų dienų žinomus krūmus, ant kurių būdavo mažos ankštys ir iš jų visi vaikai, kurie tik mokėjo, darydavo švilpynes. Aš nemokėjau, visad labai norėjau mokėti, bet nesigaudavo švilpynė. Pasirodo, tai – žirnmedis.

IMG_0134.CR2

IMG_0144.CR2

 

Tai vakar pafotografau to krūmo fragmentus ir maniau paklausiu, koks jo vardas. Bet nespėjau paklausti, pati ėmiau ieškoti, o beieškodama paskaičiau (čia jau kita tema ir kitas medis), kad tos akacijos,

IMG_9675.CR2

kurių pilnas Vilnius, yra visai ne akacijos. Ir kad akacijų Lietuvoje išvis nėra. Tai va, kaip būna. Atrodo, tikrai tikrai žinai. O pasirodo – tikrai tikrai nežinai :)

Man tai įdomu ir su augalais, bet gerokai įdomiau apskritai su gyvenimu. Šitas augalų pažinimas / nepažinimas padeda jokių savo žinojimų nebepriimti už gryną pinigą. Atrodytų, kad tai labai komplikuoja viską, viskas tampa nebeaišku, nebetikra ir panašiai. Bet iš tiesų, nebeklijuojant etikečių  viskas patikrėja, gyvenimas labai supaprastėja, tampi viskam atviresnis. Reikia tik pastebėti tuos sustabarėjusius žinojimus :)

Ačiū, Julita, dėl tos garšvos :)

 

Advertisements

5 Comments

Filed under Medžiai, Vaizdai

5 responses to “Akacijos-ne-akacijos

  1. Slapta nepažįstama gerbėja

    taip taip, aš savo vaikystėje irgi darydavausi švilpynes iš tų geltonųjų “akacijų”, iš nektarą iš jų žiedų siurbdavau. Ech laikai…
    Bet kad tiek jie, tiek tos aukštos kvepiančios gražuolės taip vadinamos akacijos visai ne akacijos yra, tai čia irgi buvo atradimas netikėtas. Nieko sau! Pasirodo, akacijom mes klaidingai vadiname vikmedžius arba robinijas (kurie lotyniškai netgi ir vadinasi Robinia pseudoacacia). Nors tokių draugų, kaip vikmedžiai arba robinijos šimtas metų nesu girdėjus. Dabar išgirdau :)

  2. zmogus visa gyvenima augi ir protingéji. o kartu vis smarkiau imi suprasti, kad kuo tolyn i miska, tuo daugiu medziu ;)

  3. Mes švilpynes darydavom iš šitos giminaičių – geltonai žydinčių krūmų. O darželyje pavasarį tuos geltonus žiedus dar ir valgydavom, bananais vadinom. Pernai vėl paragavau: visai neblogas skonis, valgyti galima. Žinoma, ne bananai, bet anuomet bananų skonio taip gerai nežinojom, tai tiko.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s