Martisor arba Martenitsa

Gyvenimas pilnas smulkiausių detalių, jei tik jas dažniau ar labiau pastebėtume..

Visa laimė, kad kartais pavyksta įžiūrėti kokią smulkmeną, turbūt visai nesvarbią, ir gyvenimo visai nekeičiančią, bet pašiurkštintą širdį sušvelninančią. O smulkmena prie smulkmenos – širdis jau ir juokiasi :)

Taigi, kovo 27 dienos rytą keliaujant į darbą akis užkliuvo už va tokio šniūrelio.

Aišku, kad jis mane sudomino, ir net nufotografavau iš kelių pusių. Pabandžiau sugalvoti, ką reiškia. Sugalvojau, kad du įsimylėję paaugliai ją užrišo tikėdami mylėti viens kitą iki gyvenimo galo (pieva pavakary būna pilna paauglių) :)

O šiandien ryte ėjau jau visai kitu keliu, ir šiandien jau balandžio 13 d. Ir vėl pamačiau tą šniūrelį!!

Vieną kartą ką nors pamačiusi istoriją galiu ir pati sugalvoti, bet kai dar kartą tą patį pamatau, apima toks smalsumas, ir tada labai norisi sužinoti Tikrą Istoriją. O daugiausia Tikrų Istorijų žino, man regis, Guglas :))

Ir aišku, papasakoja negailėdamas.

Pasirodo, čia bulgariška ir rumuniška tradicija. Kovo 1 dieną rumunai ir bulgarai vieni kitiems dovanoja tas baltraudones juosteles arba kokį kitą surankdarbiautą baltraudonį daiktą. Rumunijoj jos vadinamos martisor, Bulgarijoj –  martenitsa. Iš to rasto straipsnelio atrodo, kad tradicija labai populiari :) O rumunų ir bulgarų čia tikrai ne vienas ir ne du.

Taigi, dar vienas pavasario pasveikinimas.

Advertisements

8 Comments

Filed under Uncategorized

8 responses to “Martisor arba Martenitsa

 1. :) Sveiki, Martisor ne tik rumunai ir bulgarai svencia! Moldavai taip pat, ir jus daug daugiau Lietuvoje negu Rumunu: apie 1000 :), o rumunu tik apie 100….Moldavu ir Rumunu bendrijos randasi Raugiklos g. 25 :) mano nr. 862547616 mano vardas Stela Donica – as esu Moldave, esu Vilniuje nuo 2008 metu. mes svesime Martisor pagal ta adresa sekmdadieni, kovo1. ateikyte…suzinosite daugiau.
  Stela

  • Ačiū, Stela, tuo metu, kai rašiau gyvenau ne Lietuvoje, o Lietuvoje gal net nebuvau mačiusi tų juostelių :) smagu, kad turim ir moldavų, ir rumunų čia Lietuvoje :)) linkiu jums gražios šventės!

 2. upsa

  nu bet tai kokia geniali mintis… kokie protingi zmones tie rumunai-bulgarai, vienok :/ kartais taip reikia to viltingo spalvoto shniurelio, kol pirmojo sprogstanchio pumpuro lauki…:/ Nebutinai medzhio:/

 3. magic

  nu matai… nu tu matai…
  Tu matai :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s