Ta visokia “chemija” ..

Vieną šeštadienį bemaklinėdama Strasbūre pastebėjau tris moteris, mūsų keliai vis susikirsdavo. Visos trys buvo tikrai patrauklios, bet pastebėjau jas ne dėl to – jos visą laiką labai daug juokėsi. Vis fotografavosi ir juokėsi. Dvi kur nors sustodavo, o trečia fotografuodavo, tada pasikeisdavo, ir vėl labai juokdavosi, ir vėl fotografuodavosi.  Bet ne tik jų juokas mane patraukė. Traukė visa jų istorija, kurios aš nežinojau, bet norėjau žinoti. Norėjau žinoti, ar jos draugės, ar gal seserys, o gal tolimesnės, bet labai artimos giminaitės. Kad ir kaip ten buvo, tarp jų tą dieną (nors turbūt ne tik tą dieną) tikrai buvo kažkokia chemija. O aš tiesiog žiūrėjau į jas iš kiek atokiau ir man buvo taip smagu.

O šiandien mane išprovokavo daug galvoti apie laimingumą. Kas tai yra? Ar tada, kai jauti džiaugsmą (ir parodai jį), jau esi laimingas? O ar esi laimingas, kai  apima liūdesys?

Turbūt trumpalaikis džiaugsmas ką nors gavus, atradus, sutikus ir t.t. dar nereiškia, kad žmogus yra laimingas. Kaip ir liūdesys, apėmęs vieną rytą nubudus, nereiškia, kad žmogus yra nelaimingas. Laimė, man atrodo, tokia nuolatinė būsena. Ji nekinta dėl nudžiugimo, ar nuliūdimo. Laimingas, turbūt, esi tada, kai suvoki, jei net ir nesąmoningai, kad gyvenimas – gražus ir teisingas, visada gražus ir teisingas, nepriklausomai nuo tavo sėkmių ar nesėkmių, nepriklausomai nuo stichinių nelaimių, įvairių konfliktų ir pan. Ir tai taip individualu, kad turbūt net nereikia bandyti diagnozuoti žmogui laimingumą ar nelaimingumą :)

Gal net būtų galima sugalvoti visokių primityvių laimingumo formulių. Pavyzdžiui, aš siūlau – kuo mažiau viską kritikuoti ir piktintis, net ir mintyse.  Siūlykit komentaruose savo formules, būsiu dėkinga ir laiminga :)

O dabar tos trijulės nuotraukos.

Viena bandė fotografuoti, ir visos trys kvatojosi:

Joms bebandant fotografuotis tiltu ėjo įsimylėję (aišku, kad įsimylėję) vyras ir moteris, ir pasiūlė tas tris moteris nufotografuoti, moterys sutiko, ir dabar kuo nuoširdžiausiai garsiai kvatojosi jau penki žmonės, tyliai širdyje – vienas. Tada buvo pasiūlyta nufotografuoti tuos įsimylėjusius moterį ir vyrą:

Tada visi, pajautę, turbūt, magišką artumą, kartu žiūrėjo, kaip kas išėjo, ir vėl taip nuoširdžiai kvatojosi:

ir dar šiek tiek Turistinio Strasbūro turbūt laimingo žmogaus akimis :)

Atkreipkite dėmesį į stogus:

Advertisements

7 Comments

Filed under Istorijos, Keliaujam?, Pagalvojau, Vaizdai

7 responses to “Ta visokia “chemija” ..

 1. upsa, susierzinus:

  aaaai:// ir taip ash ta laime jau ketvirta diena preparuoju, ir anaip….ir niekaip jin man nepasiduoda. padla.

 2. lapai

  Laimė būna :) tiesiog būna ir viskas. Kartais ją pastebi, kartais per visokius reikalus nepastebi. Bet ji ima ir būna, laukia, kol pastebėsi, kad paskui galėtų šypsotis taip kaip, pavyzdžiui, tu, pastebėjusi tas tris moteris. Labai graži istorija ir siaubingai gražus smalsus meškinas-milžinas :)

 3. Laima

  Taip smagu buvo skaityti apie tą trijulę :) Nejučiomis pati pradėjau šypsotis.
  Tikriausiai tai ir yra laimė, kai paprasti dalykai verčia šypsotis.

 4. Anonymous

  čia aš, miadžikas.
  Kažko mane anonimu pravardžiavo :/

 5. Anonymous

  Tos stogų akys…. :D
  Taip ir matau, kaip jie mirksi – klap klap taip

  Nu matyt laimė būna tada, kai būni nesugedęs ( turiu minty gerai veikiantis, ten iš vidaus taip) tada ir laimė ta, kaip oras būna. Būna ir būna. Pati sau.

 6. Gal būni laimingas, kai moki nesureikšmint visokių smulkmenų ir atskirt, kas tikrai svarbu, o kas nelabai?
  Ale tie skvorečnikai stoguose absoliučiai nerealūs, absoliučiai! kaip daug daug mažų karlsonų namelių :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s