Slaptai nepažįstamai gerbėjai

Labas, slapta gerbėja :)

Galiu paaiškinti, nors megzti aš moku gerokai gerokai geriau negu aiškinti. Jei ką, klausk per komentarus.

Pirmiausia apie siūlus. Čia ne Noro, čia Drops Delight, labai įvairių spalvų fainas siūlas. Vienspalvis siūlas – Drops Alpaca.

Pradedi megzti siūlu Drops Alpaca. Užsimeti akis ir pamezgi kiek nori to krašto,  vieną, dvi, tris ar daugiau eilių.

Tada imi Drops Delight ir naują eilę geroje pusėje (jei nemezgi ratu) pradedi megzti jais taip:

išmezgi 5 akis Drops Delight siūlu, tada vieną akį iš ankstesnės eilės nukeli neišmegztą, tada vėl 5 akys Drops Delight, vėl viena akis nukeliama neišmezgta, ir taip iki galo. Išvirkščioj pusėj Drops Delight akis mezgi išvirkščiai, o nukeltos akies nemezgi – vėl nukeli. Jei mezgi ratu, tai visad mezgi geromis akimis, o neišmezgtą akį visad nukelinėji, neišmezgi. Taip mezgi kokias 4 eiles (gali ir 5 ar 3, kaip tau gražiau). Numezgusi tas eiles naują eilę mezgi Drops Alpaca siūlais, dabar jau išmezgi visas akis (ir tas anksčiau  nukeltas). Drops Alpaca siūlais mezgi vieną arva dvi eiles. Tada vėl imiesi Drops Delight siūlo ir vėl po šeštą akį nukelinėji neišmezgus, tik jau šachmatų tvarka.

Galima nukelinėti ir dvi akis, nebūtinai vieną. Jei nukelinėtum dvi akis, tada tarp nukeltų akių man rodos reikėtų lyginio akių skaičiaus.

Tarp kitko, reikėtų kaip nors gudriau daryti tą kraštą, nuo kurio pradedi megzti. Aš mezgiau kelias eiles ripsu, bet negerai, nes jis riečiasi kaip nežinau kas.  Išplovus buvau adatom prismeigus, galvojau padės, bet ne, vos užsidėjus vis tiek ėmė riestis į viršų.

Tai gal reikėtų megzti daugiau eilių ripsu. Arba, dabar kilo mintis, kad gal reikėtų kraštą megzti 5 geros (Delight), 1 (arba 2, jei dvi nukelsi) išvirkščios ir t.t. Jaučiu būtų ir gražu, ir taip nesiriestų.

P.S. Žiūriu, kad negerai papaišiau, ta nukelinėjama akis turi būti lygiai per vidurį, iš kraštų turi būti vienodas akių skaičius. Na bet, tikiuosi, pats principas aiškus, o akis jau ten pati susiskaičiuosi :)

Advertisements

4 Comments

Filed under Sumeistravau

4 responses to “Slaptai nepažįstamai gerbėjai

 1. JurgaM

  O, aš irgi noriu :DDD Šituos siūlus myliu begalokrašto, tai prašau oficialaus leidimo nusikosėti idėją. Neeiliniam kokiam eiliniam kaklui… Arba ne kaklui.

  Iš anksto dėkoju :)

 2. ojėj, ir aš susilydžiau nuo tiek liaupsių :)))
  tikiuosi, pavyks išmegzti.
  o akį gi ne išmezgi, bet nukeli ir psio – lab lengva :) ji tokia ištįsusi pasidaro iki to laiko, kai galiausiai ją išmezgi.
  o dar, tas spalvotas vietas galima megzti išvirkščiom akim, o gerom tik vienspalviu siūlu, irgi gražu ir visai kitaip atrodo.

 3. Slapta nepažįstama gerbėja

  Oooo, Daiva, slaptoji nepažįstama gerbėja liko visiškai susilydžiusi nuo pagerbimo tokiu detalizuotu ir – kas nepaprastai pamalonino – greitu atsakymu ir dargi nuotrauka su papaišyta schema. Visa šita diena dabarties jau nuspalvinta maloniais ryto atradimais ir laukimu vakaro idant patikrinčiau savo pagaulumą, kaip tas pilkas akis nukėlinėti :))) Kad Drops Delight tikrai nepažinau, man susidarė įspūdis kažkodėl, kad jie ne tokie margi, su nuosaikesniais spalvų perėjimais, čia beveik kaip Noro atrodo. Va ką daro Burtininko rankų (virbalų) prisilietimas ;)
  Dėkui ir žemas paklonas darsyk!
  Susilydžiusi slapta gerbėja

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s