Turėti ar būti?

Ryte autobusas buvo sausakimšas, kaip troleibusas Nr. 5 “Žirmūnai-Stotis” rytinio piko metu. Bet man pasisekė – gavau sėdimą vieną prie lango.  Taigi, pasaulis man buvo po kojom, galėjau viską matyti. O matyti dabar tikrai yra ką. Visą savaitę virš slėnio stebuklingas baltas tirštas rūkas. Mieste jo nėra, jis pasirodo tik privažiavus tiltą. Šiandien buvo ypač gražu, nes pro rūką veržėsi tokie gūsiai saulės spindulių. Tokius gūsius gali pamatyti nuostabiausiose gamtos peizažų nuotraukose. Taip gražu būna tam rūkui su tais saulės gūsiais susijungus, kad, Žmogus, tampi visiškai pažeidžiamas. Gali sutikti su bet kuo, gali užsinorėti bet ko – jokios apsaugos nebeveikia. Bet tame sausakimšame autobuse nei daug pasiūlymu sulauksi, nei ko labai užsinorėsi. Nebent sėdi prispaustas prie lango. Ir nebent, autobusui ant tilto greitai lėtėjant dėl šviesoforo ar kitų reikalų, pamatai šalia autobuso taip pat geitai lėtėjantį seną nudrengtą dvidurį mersedesą. Ir nebent prisimeni, kad prie šimtą metų tokio norėjai.

Tai va, tokiam visai pažeidžiamam buvy ir pamačiau šian tą seną mersedesą, net kokių 30 metų senumo, mažiausiai. Jame – viengungis baltais baltiniais, rankovėm atraitytom, ir, aišku, greičiausiai išsikvėpinęs taip, kaip man patinka.  Normaliam buvy gal labiau tuo viengungiu (girdžiu klausimą, iš kur žinau, kad viengungis. Atsakau – patenkinti sutuoktiniai važinėja šeimyniniais automobiliais, o ne pižoniškais senais mersedesais) būčiau susidomėjus. Bet tik ne tada, kai tas rūkas ir tie gūsiai.

Sukalbėjus kažkokį burtą vyriškis buvo išnaikintas, jo vietą užėmiau aš. Mersedesą perkėliau Lietuvon. Suorganziavau nuostabiausią gaivią bobų vasarą (ne daugiau kaip pliusdvim įdienojus) ir pasileidau užmiesčių plentais be tikslo ir plano:) O jau laukų grožis!

Bet tada tiltas baigės, baigės ir rūkas, mersedesas kažkur nusuko – net nepastebėjau, kada. Ir tam pažeidžiamumui beišnykstant dar spėjau pagalvoti: kitą rudenį…būtinai:))

Tai čia turėti ar būti????? – paklausčiau dabar mielojo Frommo.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s